Ryzyko ciąży podczas jednoczasowego stosowania antybiotyku Duomox i tabletek antykoncepcyjnych

Witam, od czerwca przyjmuję tabletki lesiplus. Wczoraj około godziny 14 wzięłam tabletkę, w nocy( około 24) pierwszą tabletkę antybiotyku Duomox. Dziś drugą tabl. antybiotyku około godziny 10. Zapomniałam o tym, że antybiotyk zmniejsza skuteczność tabletek antykoncepcyjnych i dlatego pozwoliłam na to, by partner skończył dzisiaj we mnie podczas drugiego i trzeciego wytrysku. Po stosunku tj. około godziny 15 wzięłam tabletkę antykoncepcyjną. Czy ryzyko ciąży jest duże? Bardzo się boję.

Milena Lubowicz

Ryzyko ciąży istnieje. Proszę wykonać test ciążowy około 14 dni po stosunku.
Pozdrawiam