Ryzyko ciąży podczas przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych

Witam, zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne w zeszłym miesiącu. Przedłużyłam czas brania tabletek do 22 dni (ostatnia tabletka miała być w poniedziałek, a była we wtorek - wzięta z nowego opakowania).Następna tabletka została zażyta w tę środę (czyli 8. dnia - 7 dni przerwy). Przez cały ten czas nie odbył się żaden stosunek, dopiero dzisiaj. Czy byłam zabezpieczona? czy nie grozi mi ryzyko ciąży?

Witam serdecznie. Szansa na ciążę w takiej sytuacji jest wątpliwa, ponieważ była Pani zabezpieczona przed ciążą.