Ryzyko ciąży podczas stosowania antykoncepcji hormonalnej i prezerwatywy

Czy przy stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych (trzeci miesiąc) i używaniu prezerwatywy można zajść w ciąże? szanse są zerowe czy jednak jakiś mały procent możliwości się pojawia?Nawet jeżeli partner dochodzi wewnątrz

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Żadna metoda antykoncepcji nie daje 100 % pewności co do skuteczności. Zawsze istnieje możliwość ciąży dlatego ocenia się jej prawdopodobieństwo. Ryzyko zapłodnienia w opisanym przypadku jest bardzo małe. Tabletki antykoncepcyjne to najskuteczniejsza metoda antykoncepcji z dostępnych.