Ryzyko ciąży podczas stosowania tabletek antykoncepcyjnych, prezerwatywy i stosunku przerywanego

Witam,zwracam się do Państwa z pytaniem.Od miesiąca przyjmuję Ovulastan. Skończyłam opakowanie w zeszłym tygodniu.Podczas 7-dniowej przerwy kochałam się z partnerem używając dodatkowo prezerwatywy i stosując jednocześnie stosunek przerywany. Dodam, że tabletki brałam regularnie, raz tylko wzięłam tabletkę nieco wcześniej. Nie występowały u mnie żadne sytuacje mogące obniżyć skuteczność tabletek. Czy powinnam obawiać się ciąży jeśli stosuję aż 3 zabezpieczenia? (tabletki+prezerwatywa+przerywany)?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W tym przypadku nie ma powodów do obaw o możliwości ciąży.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam! W opisanej sytuacji ryzyko ciąży jest znikome. Nie powinna mieć Pani zatem powodu do niepokoju.