Ryzyko ciąży pomimo negatywnego testu ciążowego i wystąpienia okresu

Witam! Pięć tygodni temu uprawialiśmy z moją dziewczyną seks. Po dwóch tygodniach jak do mnie przyjechała jej stan wskazywał na większość objawów ciąży, jednak nie mogliśmy wykonać testu ciążowego ze względu na wystąpienie miesiączki. Plamienie wywołane przez miesiączkę nie było dostatecznie obfite, a jej czas trwania był unormowany. Po zakończeniu miesiączki moja dziewczyna wykonała test, który ukazał wynik ujemny. Teraz po dwóch tygodniach od wykonania testu moja dziewczyna narzeka na to, że ma twarde podbrzusze (od pewnego czasu - około tygodnia) oraz na to, że systematycznie odczuwa bóle piersi. Z tego co wyczytaliśmy w internecie może to być spowodowane zmianami hormonalnymi w jej organizmie. Tak więc czy jest możliwość, że moja dziewczyna jest w ciąży? Dodatkowo chciałem zaznaczyć, że uprawialiśmy stosunek przerywany gdzie na 100% nie doszło do wewnętrznego wytrysku nasienia.

Witam serdecznie! W opisanym przypadku ryzyko ciąży jest stosunkowo niewielkie. Testy ciążowe wykonywane 14 dni po zbliżeniu dają około 98% pewny wynik, zawsze pozostaje zatem 2% ryzyko uzyskania wyniku fałszywie ujemnego. Jeżeli obawiacie się Państwo, że odczuwane dolegliwości są objawami ciąży, zawsze możecie powtórzyć test ciążowy. Proszę jednak pamiętać, że bóle podbrzusza czy wrażliwość sutków nie są objawami charakterystycznymi dla ciąży. Podobne dolegliwości obserwowane są, jak sam Pan zauważył, w zaburzeniach hormonalnych. Znacznie częściej mają one podłoże psychogenne. Pozdrawiam