Ryzyko ciąży przy 3-dniowym opóźnieniu przyjęcia tabletki

Witam, mam pewien problem, w piątek miałam wziąć tabletkę, a nie miałam. Wzięłam dopiero w poniedziałek, a w niedzielę odbyłam stosunek. Czy jest prawdopodobne, że zaszłam w ciąże? Pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Oczywiście, że ryzyko ciąży istnieje. I to nie małe ryzyko.
Powinna Pani przyjąć tabletkę "po stosunku" jednak na to jest już zdecydowanie za późno (działają maksymalnie do 72 godzin). Powinna Pani wykonać test ciążowy (wynik wiarygodny można uzyskać od 10 doby po ewentualnym zapłodnieniu) i skontaktować się z lekarzem.