Ryzyko ciąży przy opóźniającej się miesiączce

Miewam przeważnie regularne miesiączki, w styczniu okres spóźnił mi się 2 dni, powinnam dostać 15, a dostałam 17. Nie przejęłam się tym jednak, bo wiem, że tak może się zdarzyć. Gdy już dostałam miesiączkę, była ona dość słaba i kontrfał tylko 3 dni. Ale usprawiedliwiałam to sobie wyjazdem i zmianą klimatu. Jeszcze później miałam dziwne smaki, np. jadłam chleb z dżemem i przegryzałam to ogórkiem kiszonym, lecz to usprawiedliwiałam tym ,że ja czasami mam takie smaki, no bo przecież już od dawna jem taką mieszankę, jak ser z dżemem. Lecz od niedawna mam większy apetyt, najchętniej cały czas bym coś jadła, a moja mama ostatnio spytała, czy nie jestem w ciąży, bo mi brzuch urósł. No i tak zaczęłam się zastanawiać. Proszę, odpowiedzcie na moje pytanie w miarę szybko. Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Ciąża, gdyby nawet miała miejsce, to byłaby zbyt wczesna, aby rósł brzuch. Nie pisze Pani nic o tym, kiedy odbywały się stosunki i czy stosowała Pani jakieś zabezpieczenie. Bez takich informacji, niestety, nie mogę udzielić odpowiedzi. Jeśli ma Pani wątpliwości, najlepiej wykonać test ciążowy i udać się do lekarza ginekologa.