Ryzyko ciąży przy podwójnym zabezpieczeniu

Witam. Dzisiaj uprawialiśmy seks z moją dziewczyną. W trakcie był taki moment, że byłem bliski orgazmu, ale byłem pewny, że udało mi się powstrzymać wytrysk - więc kochaliśmy się dalej. Problem polega na tym, że kiedy skończyliśmy - zdejmując prezerwatywę - zauważyłem, że jednak doszło do niewielkiego wytrysku. Cały penis był wilgotny, a w górnej części były krople - plamki spermy. Dodam, że moja dziewczyna od kilku miesięcy bierze tabletki, a sześć dni temu skończyła regularną przerwę - także od ostatniego piątku zaczęła ponownie je zażywać. Zastanawiam się teraz - czy to, że pomimo wytrysku nie przestaliśmy - mogło spowodować w wyniku ruchu - wydostanie się plemników spod prezerwatywy do pochwy? Jeżeli tak, to czy mamy się obawiać ciąży, skoro zabezpieczamy się tabletkami? Dziękuję za odpowiedź.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Przy prawidłowym stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych nie ma potrzeby stosowania dodatkowego zabezpieczenia takiego jak prezerwatywa, więc nie ma Pan powodów do obaw. Pigułki (odpowiednio stosowane) zabezpieczają także w trakcie przerwy między opakowaniami.

Płyn, który Pan opisał, to najprawdopodobniej nie było nasienie, tylko preejakulat, czyli wydzielina wydostająca się z cewki mężczyzny krótko przed wytryskiem, kiedy jest już bliski rozkoszy. Może ona zawierać pewną ilość plemników, ale jest ona bardzo mała, więc jeśli stosował Pan prezerwatywę, to prawdopodobieństwo zapłodnienia jest znikome. Gdyby Pańska partnerka nie stosowała pigułek, a Pan po wytrysku nie wyjął członka z pochwy, tylko "był w środku" jeszcze przez jakiś czas (np. kilka minut), to rzeczywiście istniałoby ryzyko ciąży.

Pozdrawiam!