Ryzyko ciąży przy pominięciu pierwszej tabletki antykoncepcyjnej

Od pół roku biorę tabletki antykoncepcyjne.Ostatnio zamiast wziąć pierwszą tabletkę po 7-dniowej przerwie wzięłam dzień później,następnego czyli dziewiątego dnia doszło do stosunku,czy mogłam zajść w ciążę?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
W opisanym przez Panią przypadku, ze względu na zapomnianą tabletkę, powinna Pani zastosować dodatkowe zabezpieczenie przez kolejne 7 dni. Niestety nie napisała Pani nic o zabezpieczeniu, więc rozumiem, że współżyli Państwo bez zabezpieczenia? Jeśli tak, ryzyko ciąży istnieje. Jeśli w czasie przerwy krwawienie nie wystąpi, proszę wykonać test ciążowy.