Ryzyko ciąży przy stosowaniu antybiotyku i antykoncepcji hormonalnej

Witam mam pytanie odnośnie antybiotyku i tabletek antykoncepcyjnych. Od 3.05 do 9.05 mam tydzien przerwy w stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych Teenia. Dostałam do brania antybiotyk Azitrolek500 do stosowania po jednej tabletce przez 3dni. Skonczę brać antybiotyk w piatek 6.05 czy ten antybiotyk obniży skuteczność moich tabletek? Czy w ten weekend mam używać dodatkowego zabezpieczenia jakie jest ryzyko ciąży?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Wymieniony antybiotyk nie obniża skuteczności antykoncepcyjnej Pani tabletek. Nie ma zatem powodów do niepokoju.