Ryzyko ciąży przy stosunku bez wytrysku

Witam, mam pytanie, a mianowicie miesiąc temu przeżylam swój pierwszy raz z moim chłopakiem, brałam tabletki antykoncepcyjne i zastosowaliśmy prezerwatywę [ ponieważ był to początek brania tabletek ]. Mieliśmy pecha, bo prezerwatywa się zsunęła, mój chłopak nie doszedł, ale czy istnieje jakieś prawdopodobieństwo, że zaszłam w ciążę? Bardzo proszę o odpowiedź..

Redakcja abcZdrowie

Działanie tabletek antykoncepcyjnych, o ile są stosowane zgodnie z ulotką, rozpoczyna się już pierwszego dnia stosowania. Tak więc użycie prezerwatywy przez Państwa nie było konieczne. Poza tym nie doszło do wytrysku, co jeszcze zmniejsza szanse zapłodnienia. Prawdopodobieństwo, że zaszła Pani w ciążę jest bliskie zeru. Pozdrawiam serdecznie!