Ryzyko ciąży przy współżyciu bez zabezpieczenia

Witam. Od kilku dni nurtuje mnie pewien problem. Otóż 2 maja współżyłam z partnerem bez zabezpieczenia. 3 maja zażyłam tabletkę ''72 po''. 8 maja dostałam (tak jakby) miesiączki, która trwała mniej więcej 3 dni... Dodam, że ostatni raz miesiączkę miałam 22 kwietnia. Zatem nie wiem, czy to była wcześnie wywołana miesiączka, czy też skutek uboczny? 15maja współżyłam znowu z chłopakiem i pojawiło się u mnie takie brązowawo-brunatne plamienie, które trwało 1 dzień. Dziś powinnam dostać okres, ale go nie ma. Zrobiłam już 3 testy płytkowe i wynik negatywny. Zatem nie wiem, czy jestem w ciąży, czy nie? Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

1. Plamienie/krwawienie po tabletce "po stosunku" może wystąpić i nie powinno dziwić.

2. Jeśli nie zabezpiecza się Pani przed niechcianą ciążą, to oczywiste, że prędzej czy później do niej dojdzie. Tabletki po stosunku nie są najlepszą metodą antykoncepcyjną z uwagi na dużą dawkę hormonów. Nie wolno ich stosować zbyt często. Proponuję zatanowić się nad prezerwatywami, tabletkami lub plastrami (o ile nie zaszła Pani w ciążę).