Ryzyko ciąży przy zmianie tabletek antykoncepcyjnych

Witam! Chciałabym przestać zażywać trójfazowe tabletki antykoncepcyjne, po których mam od około 2 tygodni codzienne bóle głowy. Ponadto od niedawna słyszę szum w uszach i czuję dziwny nacisk na uszy. Mam wrażenie jakby jedno ucho się trochę zatkało. Boję się o swój słuch. Zostało mi 7 tabletek w opakowaniu, jednak nie chciałabym już ich więcej przyjmować, bo o ile ból głowy jest do wytrzymania, to uszy nie... Chciałabym zmienić te tabletki na jednofazowe, które przyjmowałam wcześniej i po których nie miałam takich problemów. Mój lekarz powiedział, że mogę w każdej chwili przestać zażywać te trójfazowe i od razu zacząć brać jednofazowe od pierwszej tabletki. Następnie mam zażywać je przez 21 dni, a później zrobić 7-dniową przerwę. Zaznaczył jednak, że przez 21 dni powinnam się dodatkowo zabezpieczać. Ja natomiast byłam przekonana, że należy przyjąć tyle „nowych” tabletek, aby w sumie wyszło 21 dni… i zrobić przerwę.

Czy rozwiązanie, które zaproponował lekarz jest właściwe? Co w takim razie ze stosunkami, które odbyły się wcześniej? (Skoro plemniki w ciele kobiety żyją około 6 dni.) Czy istnieje ryzyko ciąży w przypadku zmiany tabletek w ten sposób? Dziękuję z góry za odpowiedź i pozdrawiam!

Witam serdecznie!
Producenci preparatów jednofazowych twierdzą, iż dla zachowania działania antykoncepcyjnego wskazane jest przyjęcie wszystkich tabletek starego preparatu i natychmiastowe rozpoczęcie stosowania nowego bez wykonywania jakiejkolwiek przerwy. Pierwsza 7-dniowa przerwa powinna mieć miejsce dopiero po przyjęciu wszystkich tabletek nowego blistra. Wychodząc z założenia przedstawionego przez producenta preparatu nie ma obaw o stosunki mające miejsce przed przyjęciem nowego preparatu. Jeżeli zależy Pani na całkowitej pewności, oczywiście może Pani stosować dodatkowe zabezpieczenie przez cały pierwszy miesiąc stosowania nowych tabletek.
Pozdrawiam