Ryzyko ciąży przy zsuniętej prezerwatywie

Jestem 19 letnią dziewczyną. Mój problem polega na tym, że kochałam się tydzień temu (11.02) z moim chłopakiem i po wytrysku, gdy wyjmował członek zsunęła się prezerwatywa, wszystko wylało się na zewnątrz, ale tak, że poleciało na koc i spłynęło w okolice odbytu. Nie czułam ani nie widziałam żeby dostało się coś do pochwy.
Poza tym moja ostatnia miesiączka zaczęła się 21 stycznia (pierwszy dzień krwawienia). I z tego co obliczyłam to podczas stosunku byłam w samym środku dni niepłodnych. Dziś powinnam mieć krwawienie lub plamienie. Pojawiło się plamienie dziś rano, słabe, jest coraz mocniejsze ale wydaje mi się, że powinnam już krwawic. Jakie jest prawdopodobieństwo, że jestem w ciąży i jeśli jestem to czy po 2 tyg. jest jakiś lek, który zniszczy zarodek. Nie oszukam się, dziecko, ale nie mogę być teraz matką, studiuję.
Proszę o pomoc.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Z tego co Pani pisze wynika, że prawdopodobieństwo zajścia w ciążę jest minimalne. Proszę się nie denerwować. Jeśli okres będzie się spóźniał kilka dni - radzę przeprowadzić test ciążowy.

A propos drugiego Pani pytania. Zarodek nie jest zlepkiem komórek, który mamy prawo "niszczyć". Jest to w zasadzie malutki człowiek! Istnieje tak zwana antykoncepcja "po", która przyjmuje postać naszpikowanej hormonami tabletki. Przyjmuje się ją do 72 godzin po stosunku. Należy jednak pamiętać, że nie jest ona obojętna dla zdrowia. Ponadto, warto wiedzieć że zmieniając właściwości błony śluzowej macicy i tym samym utrudniając zagnieżdżenie się zarodka, ma ona de facto działanie wczesnoporonne. Może Pani przeczytać o tego typu antykoncepcji w artykule w naszym serwisie:

http://abcantykoncepcja.pl/ratunku-pekla-prezerwatywa-co-teraz

Pozdrawiam serdecznie!