Ryzyko ciąży w wyniku kontaktu zewnętrznej strony prezerwatywy z preejakulatem

Witam, chciałem zapytać jakie jest ryzyko ciąży w opisanej przeze mnie sytuacji. Przed stosunkiem z partnerką zacząłem zakładać prezerwatywę, okazało się jednak, że była to zła strona. Założyłem ją więc właściwie. Penis bez wielkich ilości preejakulatu miał styczność z zewnętrzną stroną przez krótką chwilę. Był to pierwszy dzień śluzu płodnego partnerki, jej cykle zazwyczaj wynoszą 26 dni. Czy są powody do zmartwień? Poza opisaną sytuacją nie wystąpiły żadne problemy.

Milena Lubowicz

Teoretycznie ryzyko ciąży jest,chociaż jest ono minimalne.
Pozdrawiam

Lek. Bianka Małczuk

Witam. W opisanej sytuacji ryzyko ciąży jest niewielkie, jednak w celu upewnienia się, zalecam wykonanie testu ciążowego - najbardziej wiarygodny wynik można uzyskać po ok. 14 dniach od stosunku. Pozdrawiam.