Ryzyko ciąży w wyniku stosunku po zmianie prezerwatywy

Witam, potrzebuję odpowiedzi, która będzie pewna. Uprawiałem sex z moją dziewczyną doszedłem w prezerwatywie poza pochwą, a następnie przestaliśmy się kochać na kilka minut następnie zdjąłem prezerwatywę i założyłem nową, nie czułem żeby jakieś duże ilości spermy pozostały na prezerwatywie lub nawet w ogóle, po założeniu 2 prezerwatywy znów uprawialiśmy sex. Czy istnieje duża szansa, że doszło do zapłodnienia? Moja dziewczyna była jakiś tydzień po okresie.

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

żadna metoda antykoncepcyjna nie daje 100 % pewności. Dlatego przy każdej formie aktywności seksualnej może dojść do zapłodnienia. W opisanym przypadku ryzyko jest bardzo niewielkie jednak jeśli macie wątpliwości warto zrobić test ciążowy 14 dni po stosunku.

Pozdrawiam.

Lek. Tomasz Budlewski

Raczej szansa na ciążę nie jest duża ale na pewno nie zerowa.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Jeśli nie doszło do pęknięcia czy zsunięcia prezerwatywy to ryzyko ciąży jest niewielkie.