Ryzyko insulinooporności i wyniki glukozy

Szanowni Państwo. Czy poniższe wyniki wskazują na insulinooporność? Z góry dziękuję za odpowiedź! Glukoza na czczo: 85 md/dl, po 1h: 84 md/dl, po 2h: 66 md/dl [normy 70,0-99,00] Insulina na czczo: 5,8 ulU/ml, 1h: 116,4 ulU/ml, 2h: 14,1 ulU/ml [normy 2.6-24.9]

Dzień dobry,

Ma Pani zbyt duży spadek glikemii o 2 h po obciążeniu (stężenie glukozy poniżej 70 mg/dl to wg. aktualnie obowiązującego nazewnictwa hipoglikemia.) Stężenie insuliny po obciążeniu glukozą również powinno być niższe. Proszę udać się do diabetologa, który zaleci dalsze postępowanie mające na celu redukcję insulinooporności/hiperinsulinemii.

Serdecznie pozdrawiam.

Marek Derkacz