Ryzyko krzywych zębów u dzieci

Czy to prawda, że dzieciom mogą wyrosnąć krzywe zęby stałe, gdy po wypadnięciu mleczaków będą dotykać językiem dziąseł i wyrastających nowych zębów?

Witam,
Wyrastające nowe zęby są podatne na działanie mięśni zarówno języka jak i warg oraz policzków.Jeśli dziecko nie ma parafunkcji - czyli złych nawyków, kontakt nowych zębów z językiem nie spowoduje żadnych negatywnych zmian. W przypadku wady zgryzu w uzębieniu mlecznym bądź nawykach sprzyjających powstawaniu wad zgryzu( np. tłoczenie języka) wada zgryzu może powstać również i w stałych zębach, bądź nasilić się.Jeśli ma Pani obawy dotyczące ustawienia zębów warto pokazać sie ortodoncie. Taki specjalista wyczerpująco odpowie na Pani pytania.
Pozdrawiam,
Joanna Rąpała