Ryzyko odziedziczenia skłonności do nowotworu

witam również mam do pana pytanie w sprawie raka w rodzinie w mojej rodzinie było tak dziadek zmarl na raka jelita grubego zprzezutami mój tata na raka zoladka również z przezutami na wezly chłonne,moja mama na raka macicy w takim razie czy ja również jestem na to narazona proszę o odpowiedz

Oczywiście narażenie Pani i skłonność do procesów nowotworowych jest w Pani przypadku zwiększona i nie ma co do tego wątpliwości. Ale musi Pani zdawać sobie sprawę z tego, że ryzyko nowotworowe nie tylko jest związane z genetyką, ale także i czynnikami środowiskowymi.

Nie jest Pani w grupie zwiększonego ryzyka zachorowania na ww nowotwory! Koniecznie jednak proszę być pod stałą opieką ginekologa z badaniem piersi i cytologia , rtg płuc 1x/rok , usg j.brzusznej z przestrzenią zaotrzewnową co 1 rok! zż