Ryzyko odziedziczenia skłonności do raka żołądka

Witam proszę o informację, czy skoro mój tata choruje na raka żołądka to ja (córka) z bratem jesteśmy genetycznie obciążeni tą chorobą? Tata ma 62 lata. Pozdrawiam

Obciążenie istnieje wtedy , gdy DWOJE krewnych pierwszego rzędu , tzn. rodzice a dzieci i rodzeństwo między sobą chorowało NA TEN SAM NOWOTWÓR! Teoretycznie więc - nie jesteście obciążeni z tego powodu , zż