Ryzyko otrzymywania toksyn przez płód w 3 trymestrze ciąży

Czy płód w 3 trymestrze ciąży otrzymuje od matki krew częściowo oczyszczoną przez wątrobę matki, czy jest to krew nieoczyszczona z wszystkimi toksynami, które dostały się do krwi matki?

Witam. Wątroba matki częściowo detoksykuje szkodliwe substancje, nie mniej jednak większość z nich mimo to dostaje się do organizmu dziecka, w związku z czym kobiety ciężarne powinny w szczególny sposób dbać o stan swojego zdrowia.