Ryzyko pogłębienia się skoliozy w wieku 19-lat

Witam, czy w wieku 19 lat skolioza się pogłębia? Od 2-3 lat już nie rosnę, kiedyś w dzieciństwie miałem stwierdzoną skoliozę ( 8% chyba ) i teraz 2 dni temu na komisji wojskowej lekarz powiedział, że mam krzywy kręgosłup i powiedział do pielęgniarki notującej w dokumentach " 34,2 " czy to oznacza ilość stopni? Kręgosłup sprawdzał" Na oko " bez zdjęć. Nic mnie nie boli, plecy też wyglądają raczej na proste.

Paragraf 34 pkt 2: Skrzywienie i wady kręgosłupa wrodzone lub nabyte upośledzające sprawność ustroju
Małe skoliozy nie narastają u doroslych