Zapytaj lekarza

1 , 0 2 6 , 0 9 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ryzyko ponownej operacji kręgosłupa przy bólu podczas schylania

Witam, mam 26 lat i w lutym miałem zabieg usunięcia dysku najprawdopodobniej l5/ S1 bez wstawiania implantu,przepuklinę jądra miażdżystego,rwę kulszową itd. przed zabiegiem największy ból odczuwałem w jądrze wręcz nie do wytrzymania, następnie ból promieniował aż do kostki lewej nogi, w tej chwili od czasu do czasu odczuwam miejscowo ból właśnie np. podczas schylania właśnie w jądrzę i tutaj mam pytanie czy może mi grozić kolejna operacja? z góry dziękuję.
MĘŻCZYZNA, 26 LAT ponad rok temu

Bóle kręgosłupa

Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Prowadzi to do bólu pleców. Warto wstać,przejść się. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Najpełniejszą informację może Pani uzyskać od lekarza, który przeprowadzał operację. To on podjął decyzję o niestosowaniu implantu w oparciu o ocenę kręgosłupa w trakcie operacji. Brak implantu, który jest ciałem obcym w organizmie, nie musi oznaczać konieczności powtórnej operacji. Warto jednak wykonać badania obrazowe w celu uwidocznienia obecnej przyczyny bólu. Do uniwersalnych wskazówek odnośnie stylu życia po takim zabiegu należą: unikanie pracy w pozycjach wymuszonych i podnoszenia ciężkich przedmiotów, dbanie o prawidłową masę ciała, noszenie płaskiego i stabilnego obuwia oraz spanie na odpowiedniej twardości materacu.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy