Zapytaj lekarza

1 , 0 2 1 , 3 0 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ryzyko ponownej operacji kręgosłupa przy bólu podczas schylania

Witam, mam 26 lat i w lutym miałem zabieg usunięcia dysku najprawdopodobniej l5/ S1 bez wstawiania implantu,przepuklinę jądra miażdżystego,rwę kulszową itd. przed zabiegiem największy ból odczuwałem w jądrze wręcz nie do wytrzymania, następnie ból promieniował aż do kostki lewej nogi, w tej chwili od czasu do czasu odczuwam miejscowo ból właśnie np. podczas schylania właśnie w jądrzę i tutaj mam pytanie czy może mi grozić kolejna operacja? z góry dziękuję.
MĘŻCZYZNA, 26 LAT ponad rok temu

Trening na zdrowy kręgosłup

Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Najpełniejszą informację może Pani uzyskać od lekarza, który przeprowadzał operację. To on podjął decyzję o niestosowaniu implantu w oparciu o ocenę kręgosłupa w trakcie operacji. Brak implantu, który jest ciałem obcym w organizmie, nie musi oznaczać konieczności powtórnej operacji. Warto jednak wykonać badania obrazowe w celu uwidocznienia obecnej przyczyny bólu. Do uniwersalnych wskazówek odnośnie stylu życia po takim zabiegu należą: unikanie pracy w pozycjach wymuszonych i podnoszenia ciężkich przedmiotów, dbanie o prawidłową masę ciała, noszenie płaskiego i stabilnego obuwia oraz spanie na odpowiedniej twardości materacu.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy