Ryzyko porażenia nerwu twarzowego podczas mezoterapii igłowej

Dzień dobry. Myślę o udaniu się na zabieg wypełniania policzków z racji ubytków tkanki tłuszczowej w tych miejscach. Jestem po dwóch zabiegach mezoterapii igłowej. Nurtuje mnie jedno pytanie: jaka jest możliwość porażenia nerwu twarzowego podczas zabiegu mezoterapii lub zabiegu wypełniania policzków czy skroni? Jeśli zabieg wykonywałby mniej doświadczony kosmetolog lub miałby gorszy dzień i omsknęła mu się ręka? Będę wdzięczna za odpowiedź, pozdrawiam.

Zabiegi z zakresu wypełniania ubytków tkanki tłuszczowej powinien wykonywać lekarz, natomiast mezoterapię igłową ewentualnie kosmetolog pod kontrolę lekarza. Proszę pamiętać, że jeśli wystąpi jakiekolwiek powikłanie (akurat porażenie nerwów jest bardzo rzadkie, ale już ziarniniaki czy reakcje alergiczne na preparat się zdarzają), to będzie je leczył lekarz, a nie jakakolwiek inna osoba.