Ryzyko powiększenia komory serca w wyniku treningów kulturystycznych oraz stosowanie białka i aminokwasów

Witam jestem zdrowy trzymam dietę ijem 4x dziennie,nie palę wogólę alkochol bardzo żadko,ćwiczę kulturystykę i teraz pytanie moje czy jeśli nie stosuję sterydów a tylko Białko 100g lub 240g,po treningu Aminokwasy,Glutamina,to czy jak trenuję już 4 lata mogę mieć przerost lewej komory serca bo pani od W-F mówiła że ona ma bo długo biegała apodobno jak natural to ma to nic złego gorzej by było jak to by było od sterydów ????????????? Boje się pomocy

Lek. Tomasz Budlewski

proponuję udac się do lekarza rodzinnego, po wstępnym badaniu bedzie mozna cos wiecej powiedzieć.

Mgr Monika Frank Dietetyk, Poznań

Dzień dobry, niestety zadane przez Pana pytanie wykracza poza zakres dietetyki, dlatego zachęcam do konsultacji z lekarzem rodzinnym bądź kardiologiem. Z mojej strony mogę jedynie dodać, że intensywny, wieloletni trening fizyczny, głównie wytrzymałościowy może prowadzić do zmian w obrębie mięśnia sercowego.
Natomiast stosowanie odżywek białkowych i aminokwasów w odpowiednich ilościach nie ma negatywnego wpływu na zdrowie. Należy jednak pamiętać, że nadmierne spożycie białek istotnie zwiększa ryzyko rozwoju chorób nerek, chorób wątroby, osteoporozy, a także chorób sercowo-naczyniowych.

Odpowiedź dla Ciebie opracował zespół poradni Mój Dietetyk w Poznaniu. Zachęcamy do skorzystania z indywidualnej porady żywieniowej (w gabinecie stacjonarnym lub online), w ramach której dietetyk przygotuje dietę dostosowaną do stanu zdrowia i trybu życia.

Zapraszamy do kontaktu, istnieje możliwość skorzystania również z porady on-line – bez wychodzenia z domu!

Pozdrawiam serdecznie!
Monika Frank, Dietetyk
www.poznan.mojdietetyk.pl
poznan@mojdietetyk.pl
tel. 696 884 351

warto również przeczytać: Odchudzanie: bieganie i dieta - para idealna!
http://www.mojdietetyk.pl/artykuly/odchudzanie-bieganie-i-dieta-para-idealna.html