Ryzyko powstania przełyku Barretta

Dzień dobry. Przez ostatni rok leczyłem się na zapalenie błony śl.żolądka i XII-cy Controloc 40, potem famogast 40 i nolpaza 20. Po ostatnim leczeniu, zakończonym ok.5-6 tyg.temu dolegliwości w większości ustały, chociaż zgaga pojawia się co 3-5 dni. Nie jest dokuczliwa i mija po jedzeniu. W marcu gastroskopia-wszystko ok poza stanem zapalnym.Helicobacter ujemny, bez przepukliny rozworu przełykowego.Czy przez okres ok.6 tyg.łagodnej i mijającej zgagi jest ryzyko powstania przełyku barretta?

Lek. Katarzyna Szymczak

Skoro nie opisywano zmian w przełyku, raczej nie ma ryzyka powstania przełyku barreta.
Pozdrawiam