Ryzyko powtórnego wystąpienia udaru

czy udar powtórzy się i będzie silniejszy niż pierwszy.

To wszystko zależy od wileu czynników,m.in. od typu udaru,jego przyczyny (jesli zostanie znaleziona),wieku pacjenta,chorób współistniejących,modyfikacji stylu życia po udarze

To pytanie na porządny wykład.Rozumiem ,że chodzi o udar niedokrwienny?
Zadać je trzeba lekarzowi prowadzącemu ponieważ on zna przyczynę i mechanizm powstania udaru.Wtedy tez odpowie na Pani pytanie.
Nadciśnienie ,cukrzyca,hiperlipidemia ,a może migotanie przedsionków lub obecność kilku czynników jednocześnie.
To decyduje w dużej mierze o ryzyku wystąpienia kolejnego udaru.Istnieje możliwość zastosowania różnych środków farmakologicznych zalecanych w prewencji udarów i to trzeba koniecznie z specjalistą neurologiem omówić.

Pozdrawiam