Ryzyko przeniesienia plemników podczas pettingu

Witam! Logika wskazuje, że moje obawy są zbędne, ale wolę na wszelki wypadek zapytać. Okres wystąpił u mnie 15 lipca wieczorem w niedzielę, skończył się w piątek 20 lipca. W nocy z 21/22 lipca pieściłam się z chłopakiem, nie było wkładania członka do pochwy ani tym bardziej wytrysku do pochwy, nie było także wkładania palców do pochwy, jedynie pieściliśmy sobie na wzajem palcami członka i łechtaczkę. Cykl trwa u mnie 28-29 dni. Czy w takiej sytuacji nawet jak by palce któregoś z nas miały kontakt ze spermą (choć sobie tego nie przypominam) jest szansa, żeby plemniki z łechtaczki jakoś przedostały się do pochwy i nastąpiło zapłodnienie? Zaznaczam, że po zabawie poszłam się podmyć. I drugie pytanie: kiedy od tego czasu mogłyby wystąpić oznaki ewentualnej ciąży? Pozdrawiam serdecznie.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam! W opisanej sytuacji nie zajdzie Pani w ciążę. Teoretycznie jest możliwa ciąża u dziewicy, powstała w wyniku pieszczot, są takie doniesienia w literaturze. Zdarza się to jednak niezwykle rzadko, na tyle rzadko, żeby się tym nie przejmować. Większa jest szansa, że Pani jutro wpadnie pod samochód (czego oczywiście nie życzę!), a mimo to nie myśli Pani obecnie o groźnych samochodach, a o niechcianej ciąży. Rozumiem jednak, że mimo wszystko nadal się będzie Pani denerwować i drżeć przed niechcianą ciążą. Jest to absolutnie normalne przy rozpoczynaniu życia płciowego. Jeśli więc okres się spóźni, dla własnego uspokojenia, proszę wykonać test ciążowy. Przy okazji nabierze Pani ważnej umiejętności wykonywania testów ciążowych z moczu. Pozdrawiam serdecznie!