Ryzyko przerzutu nowotworu po operacji przepukliny rozworu przełykowego

pytanie dotyczące ryzyka przerzutu nowotworu po operacji przepukliny rozworu przełykowego operacja usunięcia płuca była ze względu na raka wielkokomórkowego T2M1 MO IIB G3miałam usunięte płuco i węzły śródpiersia dostałam chemioterapię uzupełniającą chemia była z dodatkiem sterydów cztery kursy po chemii robiłam Pet-CT i było w porządku nie było wznowy ani przerzutów i do tej pory jest dobrze tylko przepuklina bardzo daje się we znaki boli mnie w nadbrzuszu i z tyłu na plecach bardzo się boję

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji trudno jest określić możliwość ewentualnych powikłań. Należałoby przestudiować całą historię choroby. O potencjalnym ryzyku zabiegu proszę porozmawiać z lekarzem kwalifikującym do zabiegu. Warto również spróbować farmakologicznie złagodzić objawy refluksu.