Ryzyko przerzutu raka płuc

Jestem po chorobie nowotworowej płuca lewego trzy lata temu rak wielkokomórkowy usunię to całe płuco lewe dostałam chemię uzupełniającą ze sterydami wszystkie badania są dobre bez przerzutów i wznowy lecz mam przepuklinę rozworu przełykowego która bardzo mi dokłucza miałam ją jeszcze przed tą paskudną chorobą ale się powiększyła i mam zapalenie błony śluzowej opuszki dwunastnicy z licznymi nadżerkami chciałabym więdzieć jak duże jest ryzyko przerzutu raka po operacji laparoskopowej prz

Witam , taka operacja nie powinna miec wpływu na Pani chorobę z przeszłości , ale prosze o to zapytać lekarzy leczących a teraz pewnie kontrolujacych Pani płuca, zż