Ryzyko przybierania na wadze po usunięciu tarczycy

Witam16 grudnia 2014 miałam wyciętą tarczycę, zażywam EUTYROX 75 na czczo rano.Chciałam zapytać czy mogłabym zażywać suplement diety - Jagody Acaii. Rok przed wycięciem tarczycy ćwiczyłam i schudłam 26kg , miesiąc przed operacją wypadł mi dysk z kręgosłupa przybierając na wadze 9kg za 3 m-ce. Nie mogę ćwiczyć na moim orbitreku jak dawniej dwa razy dziennie po 20-30 minut. przy zaistniałej sytuacji zero ćwiczeń boję się że bo usunięciu tarczycy będę jeszcze więcej tyć to może te jagody ACAII.

Urszula Forenc Dietetyk, Wrocław

Dzień dobry.
Żaden suplement nie zapewni Pani zgrabnej sylwetki. Jagody można jeść, ale na pewno nie odchudzą. Najlepszą strategią jest pełnowartościowa dieta, stosowana zawsze. Proponuję też maksymalne ograniczenie produktów mącznych, najlepiej z nich po prostu zrezygnować. Jeść dużo warzyw, do tego mięso, jaja, zdrowe tłuszcze. Być aktywnym na co dzień.
Pozdrawiam serdecznie

Witaj,

w chwili obecnej prowadzę kilka Pań, które poddane były temu zabiegowi i przy odpowiednio zbilansowanej diecie i regularnej (umiarkowanej) aktywności fizycznej bardzo ładnie chudną!

Pozdrawiam
jarnuszewska.dobrydietetyk.pl