Ryzyko przytycia a stosowanie leku Euthyrox

Witam. mam pytanie czy od leku EUTHYROX N50 przytyje? dostalam je od endokrynologa bo moje tsh wynosi 4340. Czy można pić alkohol przyjmując ten lek?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Przyrost masy ciała rzeczywiście jest opisywany jako działanie niepożądane, które może wystąpić podczas stosowania preparatu Euthyrox. Jest to jednak bardzo rzadkie działanie niepożądane. A propos drugiego pytania - rozsądne spożywanie alkoholu nie jest przeciwwskazane.