Ryzyko stanu przedżucawkowego

Witam. Czy ryzyko stanu przedzucawkowego jest wieksze jezeli w rodzinie byly dwa przypadki jego wystapienia a ja rowniez mam problem z mocno puchnacymi stopami, zawrotami I bolami glowy? Czy po podaniu celestonu w 30 tygodniu ciazy seks jest wykluczony az do porodu? Z gory dziekuje za odpowiedz. Pozdrawiam Anna

Witam,
Sterydy w tym okresie ciąży podaje się, gdy istnieje ryzyko porodu przedwczesnego, po to aby przyspieszyć rozwój dziecka co ułatwi jego adaptacje do życia poza macicznego w przypadku ewentualnego porodu przedwczesnego.
Nie podała Pani z jakiego powodu podano Pani Celestone.
Stosunek seksualny może przyspieszyć wystąpienie porodu przedwczesnego w sytuacji takiego ryzyka.
Jeżeli w rodzinie wystąpiły przypadki stanu przedrzucawkowego lub nadciśnienia tętniczego, istnieje podwyższone ryzyko dla Pani.

pozdrawiam