Ryzyko wystąpienia astmy przy alergii na kurz i trawę

Dobry wieczór mam pytanie mój chłopak ma alergie na trawę na kurz i jego. Pani doktor pow mu ze może dość do astmy czy nawet jak chłopak bierze tabletki czy mu one pomogą nie wiem dokładnie jakie to ma ale ma krople do nosa tabletki i jeszcze jakiś do wdychania proszę o pomoc ja się martwię a chce mu jakoś pomoc

Witam!
Obecnie stosowane leczenie w przypadku astmy i alergii pozwala nawet w pełni uwolnić się od objawów i prowadzić normalne życie. Przy regularnym stosowaniu leków zgodnie z zaleceniami objawy nie powinny się pojawiać - jeśli tak jest należy udać się do lekarza (może być potrzebna zmiana leków lub zwiększenie dawki). Nie ma powodów do obaw.