Ryzyko wystąpienia działań niepożądanych po zażyciu Letrox 100

Endokrynologia, jak szybko po przyjęciu letrox 100 mogą wystąpic działania niepożądane. miałem podwyższoną dawkę z 75/100 co drugi dzień brałem 3 miesiące wcześniej przez rok brałem letrox 50 ale ni pomógł, od tygodnia biore letrox 100 codziennie, odkąd go biore mam zgage a dzic nad ranem pojawił się ból zołądka, drgawki, wymioty jakies 30 min od wzięcia tabletki. jestem teraz osłabiony i czuje dyskomfort w okolicy serca, nie wiem czy to wirus czy wynik zazywania letroxu.

Dzień dobry,

Powinien udać się Pan do lekarza, powinien Pana dokładnie zbadać i zebrać dokładny wywiad. Nie podał Pan wartości hormonów, warto byłoby oznaczyć TSH, fT3 i fT4. Z uwagi na zgagę warto zastosować leki z grupy inhibitorów pompy protonowej - np. polprazol 1 x 1 tabl. rano na czczo. Jesli nie może Pan w najbliższym czasie udać się do lekarza, proszę wrócić do mniejszej dawki leku i obserwować, czy nie nastąpiła poprawa samopoczucia. Zwiększona dawka leku, jesli jest zbyt duża może dawać dyskomfort w klatce piersiowej, który m.in. wynika z przyspieszenia akcji serca, drżenia też mogą być wynikiem nadmiaru hormonu. Jeśli ma Pan możliwość najlepiej będzie pokazać się swojemu lekarzowi.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz