Ryzyko wystąpienia konfliktu serologicznego w kolejnej ciąży

Witam! W 2011 roku urodziłam synka z konfliktu serologicznego,poporodowego.ostatecznie miał przetaczana krew i wszystko się skończyło dobrze. Lekarz powiedział,że za 5 lat mogę się starać o dziecko. Dodam,że miano przeciwciał w ciąży maksymalnie sięgało 32,wszystko było ok w ciąży. Ją ma grupę krwi orh-- a mąż brh+,synek orh+.jakie ryzyko wystąpiło by w kolejnej ciazy?

Lek. Tomasz Budlewski

A czy zostały podane Pani przeciwciała? bez poznania większej ilości informacji medycznych nie można się wypowiedzieć.

Aleksander Ropielewski

Nie da się powiedzeić tego w wartościach liczbowych, jednak ryzyko jest duże i konieczna jest osłona immunoglobulinowa podczas prowadzenia ciąży.