Ryzyko wystąpienia nowotworu a przypadki raka w rodzinie

Mam 30lat nie pije i nie pale ale Nowotwór u dziadka (ojciec mamy)także ciotki (kuzynka mamy)i kolejnej ciotki (siostra taty)jakie jest ryzyko wystąpienia u mnie lub rodzeństwa nowotworu?

Zwiekszone ryzyko zachorowania Pana na konkretny nowotwor byloby wieksze gdyby u Pana dwóch krewnych pierwszego (rodzice,dzieci,rodzeństwo) stwierdzono taki sam nowotwór!!! Wyjatek stanowi rak piersi , gdzie juz jeden przypadek raka zwieksza ryzyko u krewnych pierwszego rzedu , pozdrawiam , zż