Ryzyko wystąpienia nowotworu mózgu u kolejnego dziecka

Moja 6 letnia córeczka zmarła na nowotwór mózgu (szyszyniak zarodkowy). Czy istnieje ryzyko, że kolejne dziecko (jesli się na nie zdecydujemy)też zachoruję na tą chorobę? Czy ten nowotwór jest dziedziczny? Synka też czasem pobolewa głowa. czy powinnam go przeswietlić(rezonans) czy popadam już w obłęd? Prosze o odpowiedz

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje udać się z dzieckiem do lekarza pediatry. Co do dziedziczenia to nowotwór ten może być związany z mutacja genów. Proponuje udać się do lekarza genetyka w celu określenia ryzyka.