Ryzyko wystąpienia padaczki po jednodniowym piciu alkoholu

Czy po jednym dniu picia mogę dostać padaczki alkoholowej jeśli jej mieniałem proszę o odp

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Ryzyko wystąpienia napadu padaczkowego w takim przypadku jest znikome.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Drgawki poalkoholowe wynikają z zaburzeń elektrolitowych. Róże osoby różnie reagują na te same dawki alkoholu, dlatego też nie da się przewidzieć jak długie spożywanie alkoholu i w jakiej dawce może je wywołać. Innymi słowy, tak istnieje takie ryzyko.