Ryzyko wystąpienia suchego zębodołu po ekstrakcji ósemki

Witam,07.03 miałam usuwaną zdrową górną ósemkę,która urosła poza łuk zębowy.Takie było zalecenie ortodonty(mam aparat na górze 3 tygodnie)i 7 lat temu chirurga,który usuwał mi zatrzymaną górną ósemkę.Bardzo boję się suchego zębodołu.Miałam go 10 lat temu po usunięciu dwóch zatrzymanych dolnych ósemek.Nadal biorę tabletki przeciwbólowe choć ból nie jest ostry.Boli bardziej gdy mówię.Stosuję się do zaleceń ortodonty(wizytę mam 11.03)Ile dni musi minąć żeby minęło ryzyko powstania suchego zębodołu?

Witam, suchy zębodół powstaje na skutek nie wytworzenia się skrzepu bądź wypłukania go w pierwszej dobie po usunięciu. Jeżeli Pani zastosowała się do zaleceń lekarza to prawdopodobieństwo wystąpienia suchego zębodołu jest bliskie zeru. Jeżeli ma Pani jakiekolwiek wątpliwości to proszę nie czekać na wyznaczony termin tylko zgłosić się wcześniej do lekarza. Pozdrawiam