Zapytaj lekarza

1 , 0 1 1 , 2 6 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ryzyko wystąpienia zaburzeń depresyjnych po antybiotykoterapii

Witam. Mam pytanie, czy po antybiotykoterapii (7dni Augmentinu 1g 2 razy dziennie) istnieje mozliwosc wystapienia zaburzen depresyjnych? Antybiotyk skonczylem brac 6 dni temu, od kilku dni mam problem z zoladkiem (biegunki) i jakies dziwne stany emocjonalne, jakby placzliwosc, stany depresyjne? Moje drugie pytanie brzmi ile czasu minie zanim antybiotyk kompletnie wydali sie z organizmu?
MĘŻCZYZNA, 33 LAT ponad rok temu

Badanie moczu na glukozę

Wzrost poziomy glukozy we krwi może świadczyć m.in. o infekcjach w nerkach, źle kontrolowanej cukrzycy, jak i wielu innych dolegliwościach i chorobach. Badanie możesz wykonać w każdym laboratorium, a nawet w domu. Dowiedz się więcej oglądając filmik.

Antybiotykoterapia może mieć pośredni wpływ na samopoczucie psychiczne.
Antybiotyki mają niekorzystny wpływ na florę bakteryjną jelit, a te są odpowiedzialne za wchłanianie substancji odżywczych z pożywienia. Jeżeli nie pracują tak jak powinny, może dojść do niedoborów, które z kolei mogą powodować obniżenie nastroju i złe samopoczucie. Biegunki odwadniają i wypłukują mikroelementy, które również są odpowiedzialne za nasz system nerwowy.
Sugeruję zmianę diety na bezcukrową, bogatą w warzywa i nieprzetworzoną żywność oraz suplementację mikroelementów i probiotyków.
Gdyby po 2-3 tygodniach nie było poprawy lub stan psychofizyczny się pogorszył, sugeruję konsultację u psychologa.

Pozdrawiam serdecznie.

Dyplomowany psycholog i coach. Absolwentka Szkoły Coachów i Trenerów Grupy TROP.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety