Ryzyko wystąpienia zaburzeń psychicznych

Mama ma zaburzenia psychiczne, tata jest całkowicie zdrowy, są ze sobą ponad 20 lat, mają 4 dzieci. Najstarsza córka również ma zaburzenia psychiczne,nie jest do końca samodzielna, rodzice mają prawny obowiązek zajmowania się nią. Druga córka i 2 synów wydają się być całkiem zdrowi. Czy istnieje możliwość że pozostała 3 dzieci jest w pewien sposób obciążona genetycznie chorobą psychiczną? Czy taka choroba może ujawnić się u nich w późniejszym okresie życia ? Proszę o szybką odpowiedź, to ważne.

-------------------------------------------------------------------------
Znajdź mnie tutaj:

http://www.psycholog-pisze.pl

http://www.psycholog-pomaga.pl

Dzień dobry!

Nie jest możliwe stwierdzenie prawdopodobieństwa dziedziczenia nie znając szczegółowej diagnozy zaburzeń/ chorób życia psychicznego rodziców i rodzeństwa. Jednocześnie na nasze zdrowie psychiczne wpływa nie tylko dziedziczenie genetyczne, ale także środowisko wychowania i dorastania, przyjęta edukacja, inne relacje społeczne poza rodziną, cechy indywidualne, temperament itp. Aby ocenić kondycję psychiczną dorosłej osoby/ nastolatka/ dziecka konieczny jest osobisty kontakt z psychologiem/ lekarzem psychiatrą. Zawsze jest też możliwe podjęcie leczenia.

Pozdrawiam!