Ryzyko wystąpienia zakwaszenia organizmu po niezdrowym odżywianiu?

Witam moja corka przez 1,5 roku chcac przytyc po anoreksji jadla strasznie duzo slodkiego dziennie kilka batonow drozdzowek serkow nalesnikow bardzo duzo tluszczu miesa zywnosci przetwozonej miala brak ruchu ciagly stres nie dosypiala czy moze miec przez to nowotwory lub byc zakwaszona??

Przede wszystkim należałoby się zgłosić do lekarza pierwszego kontaktu i wykonać podstawowe badania krwi, aby móc ocenić w jakim stanie jest organizm. Na pewno należy się obecnie skupić na prawidłowo dobranej diecie oraz zmianie stylu życia. Zachęcamy do wizyty u dietetyka, który na podstawie szczegółowego wywiadu oraz analizy masy i składu ciała przygotuje odpowiednią dla Pani córki terapię żywieniową i pomoże w jej realizacji.

Poradnia Dobry Dietetyk Toruń
tel. 887 433 444