Ryzyko wystąpienia zawału w wyniku podania narkozy przy operacji pęcherzyka żółciowego

Mam pytanie ...moja 60-letnia mama musi miec operowany woreczek,ale bardzo sie martwi ponieważ przy dwóch porodach-cesarskim cieciu po podaniu narkozy miała zawał i zator serca...było to 40 lat temu i 33 lata temu ...oprócz tych operacji nie miała nigdy podanych narkoz...bardzo prosze o poradę...gdzie mamy się udac..mieszkamy w woj.kuj-pom...chciałabym żeby mamie nic się nie stało..gdzie najlepiej udać się na taką operację...

Porody są zagrożone wyższym ryzykiem zatorów niż operacja usunięcia pęcherzyka żółciowego. Proszę o wszystkim wspomnieć anestezjologowi przed zabiegiem, wówczas mama zostanie zabezpieczona odpowiednimi lekami. Miejsca wykonania zabiegu Pani nie wskażę gdyż jestem z dolnośląskiego.