Ryzyko wystąpienia zespołu Downa u dziecka

Witam Mam 32 lata a mój mąż ma 25 lat. Mamy jedno dziecko, które jest zdrowe. Mojego teścia brat ma zespół Downa. Czy duże jest prawdopodobieństwo, że drugie dziecko urodzi nam się chore? Czy duże jest obciążenie genetyczne? Z góry dziękuję Pozdrawiam

Trzeba zrobić badanie genetyczne (kariotyp) u osoby z zespołem Downa w rodzinie, a jeżeli to niemożliwe, u Pani męża. Dopiero wynik takiego badania może odpowiedzieć na pytanie czy jest obciążenie dziedziczne ZD, czy nie.