Ryzyko zachorowania na HCV przy dodatnich wynikach na przeciwciała HCV

Witam.. 2 mies temu miałam operacje i w szpitalu po operacji dowiedziałam się ze moje wyniki na p-ciała HCV wyszły dodatnie a dokładnie że miałam kontakt z osobą zakażoną . Jaka jest szansa że nie będę również chora na HCV i czy do zakażenia mogło dojść w szpitalu? Dodam że w szpitalu pierwszego dnia pobrano mi krew i zrobiono operację a drugiego dnia wyszłam do domu.
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Marta Gryszkiewicz

Do kontaktu z wirusem doszło z pewnością przed wizytą w szpitalu.
Do odpowiedzi na resztę pytań niezbędne są poziomy przeciwciał i ich klasy.
Wskazana konsultacja u lekarza chorób zakaźnych.