Ryzyko zajścia w ciążę a antykoncepcja hormonalna

Pominięta tabletka anty w pierwszym tygodniu brania... Witam. Biorę tabletki anty już od czterech lat i pierwszy raz zdarzyła mi się taka sytuacja. Tabletki zaczęłam brać w poniedziałek a w sobotę (6 dzień) rano odbył się stosunek do końca.Tabletkę powinnam wziąć o 15 w sobotę ale zapomniałam i wzięłam w niedzielę o 9 rano.Kolejną o stałej porze.Jakie jest ryzyko zajśćia w ciąże i czy lepiej może wziąć tabletkę Po?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W opisanym przez Panią przypadku (1 tydzień) ryzyko ciąży istnieje. Warto jednak zaznaczyć, że skoro był to 6 dzień, to jest ono raczej niewielkie. Decyzja, czy chce Pani zażyć tabletkę "po" należy jednak do Pani.