Ryzyko zajścia w ciążę po pettingu w dni płodne

Witam! Wczoraj z moim chłopakiem uprawialiśmy petting, miałam dni płodne. Doprowadziłam go do wytrysku ręką. Przez przypadek dotknął ręką plamę spermy na pościeli, po czym dotykał tą ręka moich miejsc, nie było żadnej penetracji pochwy. Nie włożył palca do środka pochwy. Czy mogę być w ciąży? Dodam, że mój partner wytarł rękę zaraz po tym jak dotknął plamy. Proszę o pomoc.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Ciąża wydaje się być nieprawdopodobna w opisanej sytuacji. Żeby do niej doszło nasienie musiałoby się dostać do Pani dróg rodnych. Pani obawy są typowe dla młodych osób rozpoczynających życie płciowe. Proszę poszukać dorosłej, doświadczonej osoby, która będzie mogła z Panią szczerze porozmawiać na temat życia seksualnego oraz antykoncepcji. Jeśli miesiączka będzie się spóźniać, to w celu uniknięcia niepotrzebnych nerwów proszę wykonać domowy test ciążowy z moczu. Przy okazji nabędzie Pani umiejętność, która się pewnie jeszcze nie raz przyda w przyszłości.

Pozdrawiam serdecznie!