Zapytaj lekarza

1 , 0 2 5 , 8 7 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ryzyko zajścia w ciążę po stosunku przerywanym

Mój cykl trwa zazwyczaj 32 dni. Obfite krwawienia trwają 3 dni, natomiast kolejne 3/4 dni nie są aż tak zasobne, jednak krew jest obecna. Ostatnią miesiączkę miałam 22.08 późnym popołudniem. Z 29.08 na 30.08 doszło do stosunku przerywanego. Jakie jest ryzyko zajścia w ciążę ?
KOBIETA ponad rok temu

Wyleczalność opryszczki narządów płciowych

Lek. Magdalena Pikul
81 poziom zaufania

Witam! Stosunek przerywany nie jest pewną metodą antykoncepcji. Miał on miejsce w 8 dniu cyklu więc istnieje możliwość, że jest Pani w ciąży. Proponuję oszczędzający tryb życia i wykonanie testu 2-3 dni po terminie spodziewanej miesiączki aby wykluczyć ciążę.

W trakcie specjalizacji z pediatrii w Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 w Rzeszowie, interesuje się pediatrią i neonatologią.
0

Stosunek przerywany to nieporozumienie, albo innymi słowy zachowanie ryzykowne. Sprzyja też rozwojowi zaburzeń czynnościowych seksualnych.

Specjalista psychiatrii i seksuologii z wieloletnim doświadczeniem w tych dziedzinach. Pełnił funkcję Konsultanta Regionalnego Medycyny Seksualnej. Członek założyciel Polskiego Towarzystwa Terapeutycznego oraz członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Polskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej, Europejskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej i Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy