Ryzyko zajścia w ciążę po stosunku przerywanym

Mój cykl trwa zazwyczaj 32 dni. Obfite krwawienia trwają 3 dni, natomiast kolejne 3/4 dni nie są aż tak zasobne, jednak krew jest obecna. Ostatnią miesiączkę miałam 22.08 późnym popołudniem. Z 29.08 na 30.08 doszło do stosunku przerywanego. Jakie jest ryzyko zajścia w ciążę ?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Stosunek przerywany nie jest pewną metodą antykoncepcji. Miał on miejsce w 8 dniu cyklu więc istnieje możliwość, że jest Pani w ciąży.
Proponuję oszczędzający tryb życia i wykonanie testu 2-3 dni po terminie spodziewanej miesiączki aby wykluczyć ciążę.

Stosunek przerywany to nieporozumienie, albo innymi słowy zachowanie ryzykowne.
Sprzyja też rozwojowi zaburzeń czynnościowych seksualnych.