Ryzyko zajścia w ciążę po stosunku z wytryskiem w ostatni dzień miesiączki

Witam. Dnia 10.11.2013r. doszło do stosunku z partnerem. Dodam, że to był to mój ostatni dzień menstruacji. Przy wyjęciu członka z pochwy prezerwatywa została w środku, sperma wylała mi się na bieliznę oraz na łóżko. Obawiam się, że część pozostała w środku. Jak wielkie jest ryzyko zajścia w ciążę?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W opisanym przez Panią przypadku ryzyko ciąży jest niewielkie, aczkolwiek istnieje. Niestety nie ma jednak takiej możliwości, by prawdopodobieństwo ciąży określić w wartościach liczbowych. W celu potwierdzenia/wykluczenia ciąży proszę wykonać test ciążowy po około 14 dniach od stosunku.